RP695-450-1000-B
Stock Availability: 0
Product image for reference only. For precise specifications, refer to datasheet.
Manufacturer: Astrodyne TDI
Mfg #: RP695-450-1000-B
Richardson RFPD #: RP695-450-1000-B
Description: EMI Power Line Filter
Min/Mult: 1
Datasheet RP695-450-1000-B Data Sheet
EDA/CAD Models
COMPACT HI-CURRENT DC FILTER FOR EV CHARGERS
Features
  • Rated currents include 450A, 600A, 1000A and 1600A